Używane technologie

Technologie

Montaż płytek system tradycyjny Powszechnie stosowany system montażowy.

Montaż elewacji z płytek ceglanych rozpoczynamy od montażu termoizolacji budynku z płyt styropianowych lub wełny mineralnej. Wybór rodzaju termoizolacji uzależniony jest od warunków technicznych, projektu architektonicznego i wybranej technologii do realizacji zadania. Termoizolacja montowana jest metodą obwodowo punktową z użyciem odpowiednich klejów.

Czytaj więcej
Montaż płytek system Dr Brick Innowacyjne rozwiązanie pozwalające wykonać elewację klinkierową.

Montaż elewacji w systemie Dr Brick rozpoczynamy od montażu termoizolacji budynku z frezowanych płyt styropianowych o odpowiednich parametrach wskazanych systemie. Frezowane boki płyt zapewniają ich dokładne przyleganie oraz niwelują tzw. mostek termiczny.

Czytaj więcej
Montaż płytek system ArtBrick Umożliwia szybkie i dokładne wykończenie elewacji.

Montaż systemu ArtBrick rozpoczynamy od montażu specjalnie wyprofilowanych płyt styropianowych. Na płytę nanosimy zaprawę klejową metodą pasmowo-punktową w taki sposób, aby pokrywała około 40, a po dociśnięciu do ściany około 60% powierzchni płyty. Kolejne warstwy układamy metodą zakładkową, tak aby zachodziły na siebie do połowy długości. 

Czytaj więcej
/montaz-bso-w-technologii-lekkiej-mokrej Bezspoinowy system dociepleń.

W metodzie lekkiej mokrej (ETICS, dawniej BSO) warstwę izolacji termicznej ze styropianu lub wełny przykleja się do ścian i pokrywa np. tynkiem cienkowarstwowym. Z uwagi na mnogość rozwiązań i rodzajów elewacji tynkowanych poniżej znajduje się podstawowy opis technologii montażu elewacji lekkiej mokrej.

Czytaj więcej
Montaż spieków kwarcowych w technologii klejonej Gwarancja oryginalności i trwałości elewacji

Elewacje z płyt wielkoformatowych są coraz popularniejsze ze względu na oryginalne wzornictwo, ogromna gamę kolorystyczną i wysoka trwałość. Wymagają jednak odpowiednich technik montażu z zastosowaniem dedykowanych materiałów montażowych i pomocniczych.

Czytaj więcej