Technologie

Montaż płytek system ArtBrick

System ArtBrick

Montaż systemu ArtBrick rozpoczynamy od montażu specjalnie wyprofilowanych płyt styropianowych.

TERMOIZOLACJA

Na płytę nanosimy zaprawę klejową metodą pasmowo-punktową w taki sposób, aby pokrywała około 40, a po dociśnięciu do ściany około 60% powierzchni płyty. Kolejne warstwy układamy metodą zakładkową, tak aby zachodziły na siebie do połowy długości. Frezowane boki płyt zapewniają ich dokładne przyleganie, a wyprofilowana powierzchnia ściśle wskazuje miejsce montażu płytek klinkierowych.
Po upływie około jednej doby możemy rozpocząć kołkowanie elewacji.

 

KOŁKOWANIE

Kołki mocujemy w specjalnie przygotowanych na to miejscach, uwzględniając projekt techniczny elewacji. Następnie powierzchnię płyt wraz z główkami kołków gruntujemy za pomocą mostka szczepnego .
Po przygotowaniu spodniej warstwy elewacji, możemy przystąpić do przyklejania klinkieru.

MONTAŻ PŁYTKI

Klejenie płytki w systemie Artbrick polega na nałożeniu kleju na podłoże pacą zębatą a następnie dociśnięciu płytki klinkierowej do podłoża w miejscach wyznaczonych poziomymi prowadnicami.

FUGOWANIE

Ostatnim etapem prac jest fugowanie, do którego wykorzystujemy fugę systemową ArtBrick. Fugowanie najlepiej wykonywać przy użyciu kielni do spoinowania.
Po wypełnieniu i wyrównaniu szczelin, elewację czyścimy z resztek zaprawy miękką miotłą, która nie porysuje świeżej fugi.

 

OCHRONA

Na każdym etapie montażu elewacji należy ją chronić przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, w szczególności przed opadami deszczu, które mogą wypłukiwać świeży niezwiązany klej lub zaprawę fugową. Również nadmierne nasłonecznienie budynku może zaburzyć proces wiązania kleju lub zaprawy fugowej.